Karty WOG

Karty paliwowe są doskonałym narzędziem pomagającym z zarządzaniu flotą samochodów. W przypadku konieczności tankowania dużych ilości paliwa, ten system nie tyko umożliwia bezgotówkowe transakcje, ale także monitorowanie wszystkich zakupów paliwa i łatwe monitorowanie kosztów. Inną zaletą kart paliwowych jest atrakcyjna cena paliwa zakupywanego dzięki członkostwu.

 

Niemal każdy koncern paliwowy posiada własny program, ale istnieje także wiele flotowych firm nie mających własnych stacji benzynowych. W zależności od profilu działalności i kierunków, jakie obsługują przewoźnicy, zainteresowanie poszczególnymi programami jest różne. Są karty paliwowe globalne, dzięki którymi można zatankować na stacjach partnerskich na całym świecie, karty funkcjonujące w obszarze koncernu paliwowego i jego partnerów.

Wschodnie karty paliwowe

Jeśli przewoźnik obsługuje kierunek wschodzi to z całą pewnością musi wiedzieć, jakie karty są najlepszą opcją przy wyjazdach w tym kierunku. Do najpopularniejszych należy karta E100. Mimo, ze nie mają oni własnych stacji, są najczęściej spotykana kartą płatniczą na wschód od polskiej granicy. Są one tak popularne jak europejski system DKV, który jest dostępny w 40 krajach i honorowany na ponad 58 tyś stacji. E100 to sieć, która swym zasięgiem obejmuje również Europę Zachodnia, ale w głównej mierze oparta jest o rynek rosyjski. Karty sieci E100 są spotykane obecnie w ponad 20 krajach Europy i Azji.

Karty WOG

Karty paliwowe WOG są nieco mniej znane i popularne niż karty E100, jednak mogą być bardzo przydatne dla przewoźników operujących na wschodnich drogach. Karty te są projektem ukraińskiego koncernu WOG. Są one honorowane na 430 stacjach własnych oraz na stacjach partnerskich. W Polsce partnerami ukraińskiego systemu są PKN Orlen oraz Lotos. Tu należy wspomnieć o szerszej współpracy WOG z Lotosem, nie tylko w kwestii respektowania kart paliwowych, ale i o dostarczaniu surowców. Karty WOG są respektowane również na w Rosji oraz Niemczech. System kart paliwowych powstał w roku 2010 i w dalszym ciągu jest rozbudowywany i poprawiany w celu poprawy jakości usług.

Karty WOG : portfel elektroniczny i litrowy

W zależności od preferencji klient może wybrać jedną z wersji karty paliwowej. Podstawowym rozwiązaniem jest portfel elektroniczny. Na kartę przelewane są środki, które będą wykorzystane na zakup paliwa. wszelkich transakcji można dokonywać w dowolnym czasie, zarówno tankowania, jak i zasilania karty.

W przypadku „litrowego portfela” karta zasilana jest środkami na pokrycie odpowiedniej ilości paliwa (dla każdego rodzaju paliwa ilość może być oddzielnie zdefiniowana). Limity te mogą być w każdej chwili elastycznie zmieniane. Podstawową zaletą tego rozwiązania jest rozliczenie paliwa po cenie w dniu transakcji, a nie w dniu jego wybierania na stacji benzynowej. Poza „litrami” kartę tego typu można zasilać także pieniędzmi, jak w przypadku standardowej karty. Środki te można wykorzystywać na przykład na zakup palia nie zdefiniowanego w systemie litrowym lub przeznaczyć na inne usługi.

Add Comment

Required fields are marked *. Your email address will not be published.