Broker ubezpieczeniowy

Broker ubezpieczeniowy, to krótko mówiąc osoba wyszukująca najlepsze oferty ubezpieczeniowej w danej dziedzinie na rynku i działająca wyłącznie w interesie klienta. Jest to możliwe dzięki temu, iż działa on niezależnie i nie jest związany z żadnym towarzystwem ubezpieczeniowym dzięki czemu ma możliwość wybrania najbardziej korzystnej dla klienta oferty. Instytucja brokera ubezpieczeniowego działa na takiej zasadzie, że klient upoważniając go do pełnomocnictwa w sprawach wyboru odpowiedniej oferty, pozbywa się problemu wyszukiwania ofert, analizowania rynku ubezpieczeniowego oraz poświęcania czasu, który może poświęcić na pracę.

 

Broker w branży transportowej

Z usług brokera ubezpieczeniowego z pewnością warto skorzystać w takich dziedzinach działalności, jak transport. Jest to bowiem jedna z najbardziej narażonych na szkody forma usług. W wyniku bowiem nieprzewidzianych okoliczności losowych może dojść do uszkodzenia lub utraty ładunku, dlatego ważne jest aby był on solidnie ubezpieczony. Wybór ubezpieczenia powinna poprzedzić dokładna analiza rynku i konkretnych ofert. Wiele firm ubezpieczeniowych stosuje bowiem w swoich ofertach rozliczne wyłączenia, z którymi należy się zapoznać przed podpisaniem umowy. Warunki takiego ubezpieczenia można również negocjować, dlatego dobrze będzie jeżeli podejmie się tego broker.

Pomoc specjalisty

W celu wybrania jak najlepszej oferty ubezpieczenia OC przewoźnika należałoby sprawdzić wszystkie dostępne oferty na rynku i spotkać się z przedstawicielami handlowymi lub doradców, aby omówić szczegóły. Warunki polisy OC zależą przecież od wielu zmiennych, jak obroty firmy, liczebność floty i zakresu ubezpieczenia. Wybranie tej najlepszej oferty z całego spektrum wydaje się zajęciem czasochłonnym jeśli nie niemożliwym. Z tego powodu wielu przewoźników wybiera „pierwszą” lepszą ofertę, aby tylko posiadać ubezpieczenie OC, które przy wielu zleceniach jest wymagane. Finalnie okazuje się jednak, że w razie jakiegoś wypadku polisa, którą posiadamy nie chroni od tego typu zdarzenia.

Broker – negocjator specjalista

Broker ubezpieczeniowy jest w stanie tę czarną robotę wykonać za nas. Co więcej, bazując na swojej wiedzy i doświadczeniu jest w stanie wybrać i uzgodnić dla nas takie warunki, które w pełni zabezpieczą nasze interesy. Pakiet podstawowy, najczęściej oferowany przez towarzystwa ubezpieczeniowe nie gwarantują przewoźnikowi pełnej satysfakcji, jednak to okazuje się najczęściej po fakcie.

Kto za to płaci?

Brokerzy oferują kompleksową obsługę w zakresie ubezpieczenia OCP dla firm transportowych, zarówno tych korporacyjnych, jak i mniejszych przewoźników. Usługi te są dla klientów najczęściej bezpłatne – cały koszt pracy brokera jest finansowany przez towarzystwa ubezpieczeniowe w postaci kurtażu.

Brokerzy służą wsparciem przy wyborze tej najlepszej oferty, bazując na doświadczeniu i wynikach porównań ofert różnych towarzystw. Ponadto oferują swoje doradztwo w przypadku konieczności roszczeń szkody od ubezpieczyciela. Pomagając w wyjaśnieniu kruczków prawnych i omijaniu „haków”.

Add Comment

Required fields are marked *. Your email address will not be published.