Aplikacje dla kierowców ciężarówek – jakie wybrać?

Współczesna technologia ma za zadanie ułatwić życie kierowcom, warto więc z niej korzystać. Nawigacje samochodowe, komputery pokładowe i inne rozwiązania pozwalają na unikniecie zbytniego stresu, a systemy nagrywania mogą okazać się nieodzowne w przypadku udowadniania swojej niewinności w przypadku kolizji. Oto przegląd wybranych aplikacji, które z pewnością okażą się pomocne w trasie.

Aplikacje drogowe

Yanosik to aplikacja dostępna na wszystkie systemu mobilne – Android, iOS oraz Windows Phone/10. Co wyróżnia ją od konkurencji, to duża wszechstronność. Może posłużyć zarówno do nawigacji na drodze, jak i ostrzegania przed radarami oraz aktualizowana na bieżąco baza danych dróg. Jest ona aktualizowana przez samych użytkowników aplikacji, dzięki czemu każdy może pomóc innym. Ponadto może rejestrować obraz, a także posiada wsparcie dla komend głosowych, więc nie trzeba odrywać rąk od kierownicy, aby wydać odpowiednie polecenie. Co ważne – to całkowicie bezpłatny program, nie wymagający żadnych opłat.
HERE to znana od lat nawigacja dla każdego kierowcy, która zgarnęła kilka branżowych nagród. To nowoczesne rozwiązanie dla wszystkich systemów mobilnych pozwala ustalać trasy w ponad stu sześćdziesięciu krajach na całym świecie, co przyda się zwłaszcza podczas dalszych tras. Aplikacja ta umożliwia korzystanie z zasobów bez połączenia z siecią, dzięki czemu nie trzeba się martwić o dostępność internetu za granicą. W trybie online informacje o ruchu drogowym aktualizowane są na bieżąco, co pozwala wybrać trasę bez korków.

Aplikacje użytkowe

Fuelio: paliwo i koszty to – zgodnie z nazwą – narzędzie do obliczania zużycia i kosztów paliwa. Jego funkcje to także obliczanie przejechanego dystansu, zapisywanie miejsc tankowań na mapach oraz tworzenie wykresów na podstawie wymienionych danych. Co dość istotne, aplikacja obsługuje samochody z dwoma bakami (np. benzyna + gaz LPG). Wszystkie informacje można eksportować do dysków w chmurze, jak np. Dropbox.
aCar to menadżer spraw związanych z samochodem. Znajdują się tam użyteczne „przypominacze” o okresowych terminach kontroli pojazdu, licznik przebiegu, terminy renowacji, odnotowanie odwiedzonych miejsc i inne. Aplikacja ta ma dwie wersje – darmową oraz płatną. Płatna to dodatkowe funkcje, jak import danych z podobnych programów, możliwość eksportu w postaci zgodnego z Excelem pliku. csv i inne.

Zarządzanie flotą

Jeśli szuka się aplikacji do zarządzania flotą, wówczas z pomocą przychodzi Dynafleet. Oblicza czas pracy każdego kierowcy, zużycie paliwa wszystkich samochodów z podziałem na konkretne, a także w czasie rzeczywistym odnotowuje lokalizację pojazdów na mapie. Ponadto moduł komunikacji tekstowej pozwala na przesyłanie ważnych informacji do kierowców – na przykład dotyczących zmiany miejsca dostawy towaru. Dynafleet działa w systemie miesięcznych subskrypcji.

Oczywiście to nie wszystkie aplikacje, jakie dostępne są dla kierowców. Oprócz nich istnieje także cały szereg innych, np. informujących o konieczności przerwy w trasie.

Add Comment

Required fields are marked *. Your email address will not be published.